sobota, 4 lutego 2012

Rozdział IX "Zniknięcie Nikol"

-Witajcie drodzy holo widzowie dziś odbędzie się mecz Wambas Vs. Pirates na pewno ten mecz zagwarantuje nam wiele emocji ,lecz nie tyle co mecz Shadows  kontra Snow Kids ,którego termin uległ zmianie i odbędzie się wcześniej .Komentuje Callie.
-Przypomnijmy ,że Snow Kids i Shadows grali w zeszłorocznych finałach ,po czym zwycięstwo wywalczyła sobie drużyna Aarcha . Wielu sceptyków uważa ,że ten mecz będzie meczem rewanżowym ,w którym słynny Artegor Nexus będzie chciał udowodnić ,że przegrana w finale to tylko chwilowe nie powodzenie. Mówi Nork
-Jak wiemy były kapitan Shadows  Fulmugus odszedł po meczu z Pirates , i do tej pory jednak nie otrzymaliśmy informacji aby doszedł ktoś nowy do drużyny . Granie szóstką zawodników przeciw siedmiu nie przynosi korzyści .
-Callie ,lecz przejdźmy do meczu dzisiejszego jak wiemy Nikol ,która była ranna zagra w dzisiejszym meczu .
W tym czasie w akademii Snow Kids odbywa się trening przed zbliżającym się meczem.
-D’Jok podaj do Micro Ice , nie przetrzymuj piłki .Mówi Aarch przez słuchawkę do D’Joka
-Co ty robisz byłem nie kryty ? Podchodzi do D’Jok, Micro Ice.
-Dobra Clamp wypuść ich. Oznajmia Aarch
-Już się robi .Odpowiada Clamp.
-Za dwa dni gramy mecz , znając Artegora będzie chciał udowodnić ,że jego drużyna jest lepsza i tak się stanie jeśli nie będziecie grali jak drużyna. Mówi Aarch.
-Spokojnie przecież i  tak nie mają jednego zawodnika .Odpowiada D’Jok
-A co jeśli już znaleźli i zagra w meczu ?Musimy brać to pod uwagę nie można z góry zakładać ,że ten mecz wygramy ,tak jaki i każdy inny mecz bo to was z gubi .Odpowiada Aarch
-Aarch ma rację ,  musimy przypomnieć sobie jaką radość dawała nam wcześniej gra , kiedy każdy mecz był dla nas radością ,zabawą a nie tylko wygraną . Wypowiada się Rocket.
-Rocket ma rację powinniśmy ,znowu grać tak jak dawniej . Odpowiada Mei.
-No dobra na dziś to koniec możecie iść oglądać mecz .Odpowiada Aarch .
-Mei zaczekaj. Woła Micro Ice.
-Co jest Micro Ice ?
-I jak kiedy masz tą sesję z Sefoną ?
-Zaraz po tym jak przylecimy na Genesis.
-Jesteś wspaniała Mei .
-Nie musisz mi jeszcze dziękować ,bo jak na razie to nic jeszcze nie zrobiłam ,ale wybacz teraz muszę iść pod prysznic.
-ok. .Po czym Micro udał się do swojego pokoju .
W tym czasie zawodnicy Wambas i Pirats są w szatniach , gdzie trenerzy obu drużyn  udzialją zawodnikom ostatnie wskazówki związane z meczem. W tej chwili pojawił się komunikat aby zawodnicy udali się w stronę boiska.
-Nikol pamiętaj ,że jeśli będzie bolało cię to ramie masz mi powiedzieć wtedy zejdziesz z boiska .Zrozumiałaś ?Spojrzał na nią Sonny.
-Tak zrozumiałam trenerze .Po czym wyszła z szatni .
W tym czasie na Archipelagu Shadows Artegor wraz z Sineddem oglądają mecz aby zobaczyć postępy Nikol.
-Czyli dziś po meczu przyleci na Shadows?. Zapytał Artegor.
-Tak ,ale dzień to za mało aby opanowała smog a tym bardziej go w sobie odkryła. Odpowiada Sinedd
-Smogu jest najprościej doświadczyć sam chyba dobrze wiesz o tym ,a z resztą gramy ze Snow Kids a jak wiemy będzie pewnie chciała udowodnić D’jokowi ,że jest od niego lepsza.
W tym czasie w akademii Snow kids .Zawodnicy  schodzą się do świetlicy ,aby oglądać mecz.
-Usokójcie się mecz się zaczyna .Mówi D’jok do reszty .
-No D’Jok od kiedy ty jesteś takim fanem Piratsów? Zapytał Thran.
-Chyba raczej fanem Nikol .Wtrąca się Mark.
-Witamy was drodzy kibice mecz zaraz się zacznie , obie drużyny są już na boisku ,każdy zadaje sobie pytanie czy dzięki nowej wspaniałej napastniczce nastał złoty wiek dla Pirates .
W starcu o piłkę widzimy Nikol oraz  Wuwambu, Nikol z łatwością przejmuje piłkę ,którą podaje do Stevensa . Niestety piłkę przejmuje Lun Zarea ,która biegnie ku bramce Pirates ,czy dzięki temu drużyna Wambas wyjdzie na prowadzenie ? Za nią biegnie Nikol ,która próbuje zatrzymać Lun Zareę  ,która  właśnie przygotowywuje się do strzału i gol Wambas przejmują prowadzenie w samym początku spotkania. Trwa kolejne starcie o piłkę tym razem piłke przejmuje Wuwambu  ,lecz piłkę odbiera mu Kate ,która podaje do Nikol.
-Muszę strzelić ,jestem najlepsza .Powtarza Niko w myślach.
-Nikol rusza sama przeciw obronie Wambas ,ale zaraz to niesamowite Nikol doświadczyła smogu fluxa Shadowsów ,dzięki któremu zdobyła bramkę dla swojej drużyny. Komentuje Callie.
W tej chwil w pomieszczeniu trenerów.
-Sonny jak to możliwe ?Zapytał ze zdziwieniem Corso.
-Smogu można bardzo łatwo doświadczyć , głównie jeśli zawodnika przepełnia złość i wygrana za wszelką cenę .Odpowiada Sonny.
Również w tej samej chwili w świetlicy Snow Kids ,gdzie oglądali mecz razem z Karchem i Clampem.
-Ale jak to możliwe ? Zapytał D’Jok nie wierząc temu co zobaczył.
-D’Jok doświadczyć smogu może ,każdy gracz jeżeli chęć wygranej jest większa od radości z gry oraz zawodnika przepełnia złość .Odpowiada Clamp.
-Również trzeba pamiętać ,że smog szkodzi zawodnikowi z innej planety poprzez stopniowe zatruwanie organizmu , co stało się ze mną oraz Suneddem w finale ,lecz ona zdołał nad tym zapanować ,ale w każdej chwil może nastąpić nawrót silniejszy i Sinedd może już sobie z tym nie poradzić sam. Odpowiada Aarch.
-A czy jej może coś  być ?Zapytał zaniepokojony D’Jok.
-Użyła go raz więc nic nie powinno jej być, ale nawet jeśli nie będzie używała smogu to i tak w końcu odczuje jego brak .
-Czyli ? Zapytał D’jok.
-Smog może ją uzależnić .Odpowiada Aarch.
Chwilę później w akademii Shedowsów.
-Sądzę ,że to co zobaczyliśmy przekonuje mnie ,że Nikol to świetny wybór .Dzięki niej wygramy ten mecz ze Snow kids oraz nawet sam puchar. Oznajmia Artegor .
-Od początku tak myślałem .Odpowiada dumnie Sinedd.
W tym czasie kończy się pierwsza połowa spotkania gdzie Piratsi wygrywają 2:1 po kolejnej wspaniałej bramce Nikol . Podczas przerwy zawodnicy udają się do szatni.  Sonny postanawia również pójść aby porozmawiać z Nikol.
-Jak widzimy mecz przyniósł nam wiele emocji ,szczególnie wtedy ,kiedy zawodniczka Piratsów użyła smogu spójrzmy na to jeszcze raz na powtórce.
W tym czasie w szatni.
-Nikol  podjąłem decyzję w drugiej połowie nie zagrasz tak będzie lepiej dla ciebie .Oznajmia Sonny.
-Przecież nic mi nie jest mogę grać .Odpowiedziała Nikol .
-Ja jestem twoim trenerem i powinnaś  wykonywać moje polecenia .Czy  dotarło to do ciebie? Zapytał Sonny.
-Tak trenerze rozumie. Odpowiedziała Nikol .
-A ty Kate wspomożesz w ataku Stevensa .
-Dobrze .
-Trenerze skoro już tu nie jestem potrzebna to czy mogę iść do hotelu ?
-Tak możesz iść jak skończy się mecz przyjdź do mojego pokoju musimy porozmawiać .
-Oczywiście przyjdę. Odpowiedziała Nikol.
-Wracamy na drugą połowę meczu ,zadaje mi się ,że Nikol nie zagra w tej połowie co daje większe szanse na wygraną Wambas. W starciu o piłkę widzimy Stevensa i drugiego z napastników Wambas ,który przejmuje piłkę ,lecz Stevens odbiera mu ją i zmierza w stronę bramki , o nie co za faul obrońcy Wambas ,Stevens na pewno to odczuł lecz to on będzie wykonywał rzut karny .Jak widzimy ustawia piłkę ,podchodzi do tego bardzo spokojnie przygotowywuje się do strzału ,lecz nie zrobiło to wielkiego wrażeniu na bramkarzu Wambas.
W tym czasie Nikol udała się do hotelu , spakowała swoje rzeczy i udała się w stronę astro portu .
-Przepraszam , proszę oddać bagaż do kontroli .
-Tak oczywiście .Odpowiedział Nikol .
-Czy ty czasem nie jesteś Nikol napastniczka Piratsów ?Zapytał mężczyzna.
-Nie musiał mnie pan z nią pomylić .Odpowiedział Nikol.
-Może ma pani rację ,ale jesteście bardzo podobne do siebie .
-Nie sądzę .A nie wie pan za ile będzie prom na Shadows ?Zapytał Nikol.
-Powinien być za jakieś góra 5 minut. Odpowiedział mężczyzna po czym odszedł.
W tym czasie na stadionie trwają ostatnie minuty meczu gdzie Wambas wygrywają z Piratsami 5:2.
-Zostały dwie minuty spotkania a wynik meczu jest już przesądzony jak widać granie w szóstkę przeciw siedmiu się nie sprawdza . Stevens przygotowywuje się do strzału i gol .I tak mecz zakończył się 5:3 dla Wambas .
W tym czasie w loży trenerów.
-To moja wina ,że przegrali nie powinienem jej zakazać grać tak to byśmy wygrali.
-Sonny to nie twoja wina ,chciałeś dla niej dobrze to był tylko mecz towarzyski a nie mecz pucharu. Odpowiada Corso.
Sonny dzwoni do Artiego aby przekazał Nikol ,żeby przyszła tu na stadion.
-Artie powiedz Nikol ,żeby przyszła powrotem na stadion.
-Nikol ? Przecież ona jest z wami. Odpowiada ze zdziwieniem Artie.
-Nie miała iść do hotelu. Nie było jej tam ?
-Nie przynajmniej mi się tak zdaje może jest w pokoju ,pójdę sprawdzić .Sonny w pokoju też jej nie ma .
-Jak to ?
-Normalnie .
-Dobra Artie poszukaj jej wraz z Benettem .
-Już się robi szefie. Odpowiedział Artie po czym się rozłączył.
-Sonny śmierdzi mi tu technoidem. Powiedział Corso
-Posłuchaj na razie nic o tym nie mówimy D’Jokowi ,jeżeli nie znajdziemy jej do meczu Snow Kids kontra Shadows wtedy zaraz po meczu powiemy o tym D’Jokowi.
-Oczywiście Sonny.
Nikol doleciała na planetę Shadows gdzie w porcie czekał już na nią SInedd,.
-Cześć . Niezły mecz .Mówi Sinedd na widok Nikol.
-Cześć . Pewnie chodzi ci o to co miało miejsce w pierwszej połowie ? Czyż nie ? Spojrzała na niego Nikol.
-Może . W Piratsach zmarnowałabyś swój talent ,a szkoda by było .
-Tyle ,że używając smoga czuję się chora .